VR-Lennusimulaatorid Kas Simulaatorid Saavad Asendada Pilootide Väljaõpet?

VR-Lennusimulaatorid: Kas Need Võivad Traditsioonilise Piloodikoolituse Täielikult Asendada?

Juba üle 8 aastakümne on piloodid välja koolitatud lennusimulaatoritega. Selle aja jooksul on olnud mitmeid tehnoloogilisi läbimurdeid. 2019. aastal. Virtuaalsest reaalsusest on saanud pilootkoolituse uus ja professionaalne vorm, mis võimaldab lennunduses saavutada uskumatuid ja põnevaid uusi tulemusi.

On möödas peaaegu sajand, mille jooksul on iga piloot, kes lendab Õhujõudude Armee Varjatud Pommitajate juurde eralennukitega, on õppinud lennusimulaatorite abil .Nüüd, mis osutus tehnoloogia tohutuks avastuseks, on vastu võetud viis, kuidas lennuõpilased lendama õpivad. Pilootide õpetamine VR-süsteemidega on võimaldanud professionaalsetel lennukoolidel läbiviia odavamaid õppetunde ja aidanud Ühendriikide valitsust, vähendades õhuväe kaitse-eelarve kulusid. Nendega saab koolitada ka lennundusmehaanikuid. Vaatame läbi mõningaid näiteid, kuidas VR-lennusimulaatorid toovad aja jooksul lennundusteadusele kasu.

Kuidas toimivad kaasaegsed lennusimulaatorid


Lennusimulaatorid valmistatakse tavaliselt siis, kui lennuki esiosa (kokpitid) on ära lõigatud, ja seejärel kinnitatakse see heksaapodi kujuga platvormi külge, et lennukiga ühendatud osa saaks liikuda kuue kraadi võrra.Pilootidele raja või maastiku vaate saamiseks paigutatakse videokuvarid sinna sisse.

Õppepilootidele antakse võimalus töötada lennusimulaatorite abil kokpitis reaalsete olukordadega. Simulaatorite kasutamine võib säästa palju aega ja raha, säästes kütusekulu, vältides vajalikku hooldust ja mehaanikat ning ilma kahjustamata pilooti või reisijat, ohtlike olukordade ja tingimuste ning süsteemi tõrgete simulatsioonid annavad heaväljakutse pilootidele.

Liikumise, suhtlemise, lennujuhtimise ja visuaalide fookust õpetatakse täiustatud tehnoloogia abil, mida nimetatakse lennusimulaatoriks.Üks näide sellest, mida saab teha, on pilootide kokkupuutumine ruumilise orientatsiooni harjutustega, seadistades FS-i, et tekitada sama õhu hõõrdumist, mis suruks vastu kere. Piloodile antakse 180-kraadise välja abil satelliidivaate väärtus kõigist objektidest lennujaamas, mida nad peavad nägema.

Algselt oli FS-l neli taset, millele anti klassid A kuni D, ja D oli parim standard. Hiljuti tõsteti nelja taset rahvusvaheliselt seitsmele tasemele, kusjuures D oli Tüüp 7. Nii algselt koolitustel (üleminek erinevat tüüpi lennukitele) kui ka jätkates kommertslennukite õpinguid (regulaarne koolitus on vajalik iga kommertspiloodi jaoks, tavaliselt iga kuue kuu tagant, et nad saaksid juhtida reisilende CAT-lennukites nende marsruudil), on Tüüp 7 / tase D nüüdseks standardiks.

Miks muuta seda, mis on alati toiminud?

Lennusimulaatorid võivad olla väga kallid, võtta palju ruumi ja väga rasked, nõudes nende teisaldamiseks rasketehnika kulusid. Näide. Terve lennu Tüüp 7 simulaator maksab peaaegu 12 miljonit dollarit ja see ei sisalda tegevuskulusid. Kui vana mudeli lennuk tuleb asendada moodsama versiooniga, lähevad kulud veelgi suuremaks. Seetõttu pilootide väljaõpe tarbib palju sõjaväe eelarvest ning see tavaliselt osutub pürgivale piloodile liiga kalliks.

Kas pilootide VR-koolitus saab reaalsuseks?

In recent years, there was much division throughout the industry of avionics, with many Viimastel aastatel oli avioonikatööstuses palju arutelu kuna paljud seavad kahtluse alla virtuaal reaalsuse tõhusust pilootide väljaõppes. On olnud neid, kes on väitnud, et praeguse lennusimulaatori testitud vanuse sõltuvust ei saa turul millegagi asendada. Tekkis mure, et olukorrad, nagu näiteks hapnikumaski haaramine, kui suits täidab kokpiti, või piloodi istme kerge vibratsiooni mõistmine lennuki lendamise ajal, lähevad kaduma. Ehkki viimastel aastatel pole tõendeid selle kohta, et füüsilised simulaatorid oleksid vähem võimelised kui virtuaalse reaalsuse variant.VRi opereeritakse aga koos õpetustega Õhuväe väljaõppeoperatsioonides ja mõnes eralennuõppe koolis.

Ameerika Ühendriikide õhujõud kasutavad PTN-i nime kandvat programmi, mis ühendab mitu tehnoloogiat, sealhulgas täiustatud biomeetriat, andmeanalüütikat, laiendatud ja virtuaalset reaalsust ning tehisintellekti, et piloote kiiremini, odavamalt ja paremini keskendunud õppesituatsioonis koolitada. Kõige esimene PTN-programm algas 2018. aasta augustis ja hõlmas 20 nädalat koos 20 piloodiga. Vaid neli kuud hiljem lõpetas neist 13 edukalt. Tavaliselt on see aasta pikkune programm, kuni koolitatud piloodid kraadi omandavad.

Mis saab tulevikus VR-i kasutavate pilootide väljaõppest?

Virtuaalreaalsusest sai nüüd videomängude maailmas tavapärane objekt, millest veidi enam kui kümme aastat tagasi oli vaid fantaasia. Kuid 2016. aastaks oli virtuaalse reaalsuse valdkonnas tooteid loonud üle 230 ettevõtte ning nad ei olnud väikeettevõtted vaid esiridades Samsung, Google, Sony, Amazon, Apple ja Microsoft, ja siis tuli Facebooki varifokaalne prototüüp nimega Half Dome 2018.See virtuaalse reaalsuse kasutamine võimaldas lähitulevikust kaugele fokusseerimisel piiramatuid vahemaid pakkuda, pakkudes 140-kraadist vaatevälja, suurendamata tarbija seadme kaalu või kuju.
Praegu kasutatakse VR-tehnoloogiat mitme projektsiooni ja peakomplektide keskkondades, mis panevad kasutaja tundma, nagu oleks neil virtuaalses olukorras õigus. Nüüd on virtuaalse reaalsuse uued tehnoloogilised edusammud võimaldanud koolitusel olevatel pilootidel lisaks tegelikule lennule olulistele aistingutele tunda ka vibratsiooni, mida nimetatakse haptiliseks süsteemiks. Virtuaalsed edusammud on PTSD-s ja sõjaväelises väljaõppes suurepäraseid tulemusi.
Lennukoolid kasutavad vanade videoõpetuste asemel ka uut tehnoloogiat. Üks esimesi VR-i kasutanud lennundusettevõtteid oli Austraaliast väljas. Pilootide peainstruktor kasutas filmitootmise meeskonda et luua uue virtuaalse koolituse kogemuse, mis käivitas mobiilse virtuaalreaalsuse peakomplekti ja nutitelefoni kasutamise, et õpetada oma õpilastele lendamise põhitõdesid. Nüüd saate registreeruda pilootkursusele VR-i sertifikaadiga ja sellele järgneb palju muud.

Tutvuge kõige paremate saadaolevate VR-peakomplektidega


Peakomplektid on praegu ühendatud või mobiilsed. Saate ühendada mobiiltelefoni peakomplektiga, mis teeb igast nutitelefonist traadita virtuaalse reaalsuse seadme.Google Daydream ja Samsung Gear on teie mobiiltelefoni jaoks paar odavamat peakomplekti.Ühendatud peakomplektid on eriti head teie täpse asukoha jälgimises. Jagatud VR-peakomplekt võimaldab tavaliselt sügavamat ja reaalsemat lennuelamust, mitte nutitelefoni väiksema töövõimega võrreldes sülearvutite või lauaarvutitega.
Kasutajal peaksid alustamiseks olema järgmised seadmed:

Haptiline tehnoloogia pole avalikus kasutuses päris saadaval, kuid viimaste muudatustega on kohandatud mehaaniliste ajamite kasutamist, mis on seadmed, mis puudutavad teie keha erinevaid osi, on sageli kõige sagedamini kasutatavad, olles teie sõrmeotsteks ja käteks, võimaldades kellelgi tunda virtuaalse reaalsuse aistingut. Kui see loodi kasutamiseks lennutreeningus, andis see VR-pilootidele võimaluse samastuda numbrivalikute ja lülitite tundega, mida nad ka tegelikult kasutavad.

Lennutarkvara, mis teid köidab

Selle programmi tarkvara on nii reaalne, et see on äärmiselt populaarne. X Plane 11-l on uued funktsioonid, mille täienduseks on kõrglahutusega kasutajaliides, mis loob õhusõiduki osadele suhteliselt lähedase reaalsuse ja kvaliteetse detaili.

Seda on peetud PC tipptasemel simulaatoriteks uskumatult reaalse perspektiiviga. Unustate, et mängite mängu, kui seisate silmitsi tõelise väljakutsega astuda virtuaalse lennu tegemiseks väga detailsesse kokpitisse koos realistliku välimusega armatuurlauaga.

Aerofly2 on uskumatu lennutarkvara VR-programm koos 3D-graafikaga, mida te pole kunagi varem kogenud, ja mis moodustab täpse lennu dünaamika nii olevate kui ka uute pilootide jaoks. Realism hõlmab detailset kokpiti ja hämmastavat akrobaatikafüüsikat ilusa kujunduse moel USA edelaosas.

VR muutmine aeronautikatööstuses ja pilootidele kasutatavaks

Aastal 2020 ei ignoreerita enam virtuaalset reaalsust kui lennunduse osa. Kuigi lennusimulatsioonid VR-iga võivad erineda taevas tohutu lennuki tegelikust lennutamise kogemusest, ei saa lennunduskarjäärist unistava põlvkonna jaoks enam loota isegi kõrgeima reitinguga simulaatorite kallinemisele.

Leave a Comment