Lidojuma Simulatori Vai Tie Pilnībā Varētu Aizstāt Tradicionālās Pilotu Apmācības?

VR Lidojuma Simulatori: Vai Tie Pilnībā Varētu Aizstāt Tradicionālās Pilotu Apmācības?

Vairāk nekā 8 gadu desmitus piloti trenējas ar lidojuma simulatoriem. Šajā laikā ir sasniegti vairāki tehnoloģiski sasniegumi. 2019. gadā virtuālā realitāte ir kļuvusi par jaunu un profesionālu pilotu apmācības veidu, kas ļauj sasniegt neticamus un aizraujošus jaunus rezultātus aviācijas nozarē.

Ir pagājis gandrīz gadsimts, kad katrs pilots, kurš gaisa spēkos vada privātās reaktīvās lidmašīnas ar slepeniem bumbvedējiem, trenējas, izmantojot lidojuma simulatorus. Tagad ir pieņemts veids kā studenti mācās lidot un tas izrādījās milzīgs atklājums tehnoloģijās. Pilotu mācīšana ar VR sistēmām ir devusi labumu profesionālām lidošanas skolām, nodrošinot tās ar lētākām mācību stundām un palīdzējusi Amerikas Savienoto Valstu valdībai, samazinot gaisa spēku aizsardzības budžeta izmaksas. Aeronautikas mehāniķus arī ir iespējams apmācīt šādā veidā. Apskatīsim dažus piemērus, kā laika gaitā VR lidojumu simulatori nāks par labu aviācijas zinātnei.

Kā darbojas moderni lidojuma simulatori


Lidojuma simulatorus parasti izgatavo, nogriežot lidmašīnas priekšpusi (pilotu kabīnes), un pēc tam to piestiprina pie heksapoda formas platformas, lai savienotajā plaknes sadaļā tie varētu kustēties sešu grādu radiusā. Lai pilotiem būtu skats uz skrejceļu vai ainavu, iekšpusē tiek ievietoti video displeji.
Mācību pilotiem tiek dota iespēja strādāt ar reālām dzīves situācijām pilotu kabīnē, izmantojot lidojuma simulatorus. Simulatoru izmantošana var ietaupīt daudz laika un naudas, ietaupot degvielas patēriņu, izvairoties no ierastās uzturēšanas un pastāvīgas lietošanas mehānikas, kā arī nekaitējot citiem pilotiem vai pasažieriem, lai izaicinātu pilotu, var ievadīt bīstamu situāciju un apstākļu simulācijas, kā arī sistēmas kļūmes.

Kustības, komunikācijas, gaisa satiksmes vadības un vizuālo priekšmetu mācīšana notiek, izmantojot modernu tehnoloģiju, ko sauc par lidojuma simulatoru. Viena no lietām ko var iesākt ar lidojuma simulatoru, ir pakļaut apmācības pilotus vingrinājumiem telpiskā orientācijā, iestatot FS, lai radītu to pašu gaisa berzes sajūtu, kas spiež pret fizelāžu. Pilotam tiek piešķirta satelīta skata vērtība katram objektam lidostā, kas viņiem jāredz, izmantojot 180 grādu lauku.

Sākotnēji FS bija četri līmeņi, kuriem tika piešķirtas pakāpes no A līdz D, un D bija labākais standarts. Nesen šie četri līmeņi starptautiski tika paaugstināti līdz septiņiem līmeņiem, D esot 7. tipam. Gan sākotnējā apmācībā (pārejot uz dažāda veida lidmašīnām), gan tālākizglītības apmācībā komerciālām lidmašīnām (katram komerciālajam pilotam ir nepieciešama regulāra apmācība, parasti ik pēc sešiem mēnešiem, lai saglabātu atļautus pasažieru lidojumus CAT lidmašīnās pēc viņu maršruta), 7 tips / D līmenis tagad ir standarts.

Kāpēc mainīt to, kas vienmēr ir darbojies?

Lidojuma simulatori var būt ļoti dārgi, aizņem daudz vietas un ir ļoti smagi, tāpēc to pārvietošanai ir vajadzīgas smagas tehnikas izmaksas. Piemēr, pilna 7. tipa lidojuma simulatora izmaksas ir gandrīz 12 miljoni ASV dolāru, un tas neietver darbības izmaksas. Kad veca modeļa lidmašīna ir jāaizstāj ar modernāku versiju, izdevumi palielinās vēl vairāk. Tāpēc, pašlaik apmācībās esošie piloti iztērē militāriem līdzekļiem paredzēto budžetu, un parasti nepieciešamie līdzekļi topošajam pilotam ir pārāk lieli.

Vai VR apmācība pilotiem kļūs par realitāti?

Pēdējos gados visā aviācijas elektronikas nozarē domas dalījās, daudzi apšaubīja virtuālās realitātes efektivitāti pilotu apmācībā. Ir bijuši tādi, kuri apgalvoja, ka no vecuma atkarīgu lidojuma simulatoru tirgū nevar aizstāt ar neko. Bija bažas, ka tulkojumā tiks zaudētas nozīmīgas situācijas, piemēram, skābekļa maskas satveršana, kad dūmi piepilda kabīni, vai mācīšanās atpazīt nelielas vibrācijas pilota kabīnē, lidojot ar lidmašīnu. Lai gan pēdējos gados nav pierādījumu, ka fiziskie simulatori būtu mazāk spējīgi nekā virtuālās realitātes iespēja. Tomēr VR tiek vadīta kopā ar konsultācijām Gaisa Spēku apmācības operācijās un dažās privātajās lidošanas mācību skolās.

Amerikas Savienoto Valstu Gaisa Spēki izmanto programmu ar nosaukumu PTN, kas apvieno vairākas tehnoloģijas, ieskaitot progresīvu biometriju, datu analītiku, papildināto un virtuālo realitāti un mākslīgo intelektu, lai apmācītu pilotus ātrāk, lētāk un mērķtiecīgākā mācību situācijā. Pati pirmā PTN programma sākās 2018. gada augustā un aptvēra 20 mācību nedēļas ar 20 pilotiem zem programmas spārna. Četrus mēnešus vēlāk tikai 13 no viņiem veiksmīgi absolvēja. Parasti tā ir gadu ilga programma, līdz apmācītie piloti absolvē.

Kas sagaidāms nākotnē pilotu apmācībā, izmantojot VR?

Tagad, kļūstot par galveno preci video spēļu pasaulē, virtuālā realitāte pirms vairāk nekā desmit gadiem bija tikai fantāzija. Tomēr līdz 2016. gadam bija vairāk nekā 230 uzņēmumu, kas izveidoja produktus virtuālās realitātes jomā, un tie nebija mazie uzņēmumi. Sākot ar Samsung, Google, Sony, Amazon, Apple un Microsoft līdz 2018.gadā parādījās Facebook varifokālais prototipa displejs ar nosaukumu Half Dome. Šī virtuālās realitātes izmantošana ļāva veikt neierobežotus attālumus, fokusējoties no tuvās līdz tālajai redzei, piedāvājot 140 grādu skata lauku, nepalielinot patērētāja ierīces svaru vai formu.

Pašlaik VR tehnoloģija tiek izmantota vairāku projekciju un austiņu vidēs, kas lietotājam liek justies kā virtuālajā situācijā. Tagad jaunie tehnoloģiskie sasniegumi virtuālajā realitātē ļauj apmācībās esošiem pilotiem papildus svarīgām reāla lidojuma sajūtām izjust vibrāciju caur kaut ko, ko sauc par haptisko sistēmu. Virtuālie sasniegumi ir parādījuši lieliskus rezultātus PTSS un militārajās mācībās.

Lidojumu skolas arī izmanto jauno tehnoloģiju priekšrocības, nevis vecās video pamācības. Viena no pirmajām aviācijas kompānijām, kas izmantoja VR, atradās ārpus Austrālijas. Pilotu galvenais instruktors izmantoja filmu veidošanas komandu, lai iegūtu jaunu virtuālās apmācības pieredzi, kurā tika izmantotas mobilās virtuālās realitātes austiņas un viedtālrunis, lai iemācītu saviem studentiem lidošanas pamatus. Tagad jūs varat reģistrēties sertificētam VR izmēģinājuma kursam un apjomīgāka attīstība sekos.

Apskatiet dažas no visiecienītākajām VR austiņām


Pašlaik ir divu austiņu veidi – ar vadu (piesaistītās) un bezvadu (mobilās). Jūs varat savienot mobilo tālruni ar mobilajām austiņām, kas jebkuru viedtālruni padara par bezvadu virtuālās realitātes ierīci. Google Daydream un Samsung Gear ir pāris lētākās mobilā tālruņa austiņas. Piesaistītās austiņas ir ļoti labas jo spēj precīzi izsekot jūsu atrašanās vietai un tās parasti ļaus iegūt dziļāku un reālāku lidojuma pieredzi, ko nevarētu teikt par viedtālruņa jaudu, jo tie spēj apstrādāt mazāk informācijas salīdzinājumā ar klēpjdatoriem vai stacionārajiem datoriem.

Lai sāktu, lietotājam vajadzētu būt šiem aprīkojuma elementiem:

  • Virtuālās realitātes lidojuma dators
  • Labākās kvalitātes VR austiņas
  • Stūres pedālis
  • VR lidojuma programmatūra
  • Lidmašīnas kursorsvira vai vadības jūga

Hiptiskā tehnoloģija nav gluži pieejama publiskai izmantošanai, taču pēdējās izmaiņas ir izpildmehānismu pielāgošanā, kas visbiežāk tiek izmantoti ierīcēm, kas pieskaras dažādām ķermeņa daļām, piemēram jūsu pirkstiem un rokām, tādā veidā ļaujot sajust virtuālās realitātes sensāciju. Kad šī tehnoloģija tika izveidota izmantošanai lidojumu apmācībās, tā deva VR pilotiem iespēju aprast ar ciparnīcu un slēdžu sajūtu, ko viņi pieredzēs realitātē.

Lidojuma programmatūras, kas aizrauj

Šīs programmas uzstādījumi ir ļoti reāli, tādēļ tā ir ārkārtīgi populāra. X Plane 11 ir iestrādātas jaunas funkcijas ar augstas izšķirtspējas līmeņa lietotāja interfeisa jauninājumu, radot relatīvi tuvu un precīzi izjustu gaisa kuģa detaļu sajūtu.

Šī tiek uzskatīta par vienu no PC platformas labākajām lidojuma simulācijas programmām ar neticami reālu perspektīvu. Jūs aizmirsīsiet, ka spēlējat spēli, kad jūs saskarsieties ar patieso izaicinājumu – iekāpšanu ļoti detalizētā kabīnē ar reālistiska izskata instrumentu paneli, lai veiktu virtuālu lidojumu.

Aerofly2 ir neticama lidojumu programmatūras VR programma ar 3D grafiku, ko jūs vēl nekad nebūsiet pieredzējis, un tā patiesi veido reālu lidošanas dinamiku topošajiem pilotiem. Reālisms ietver detalizētu pilotu kabīni un pārsteidzošu akrobātisko fiziku skaistajā ASV dienvidrietumu izkārtojumā.

Padarīt VR par vadāmu aeronautikas nozarei un pilotiem

2020. gadā virtuālā realitāte vairs netiek ignorēta kā aviācijas sastāvdaļa. Lai gan lidojuma simulācijas ar VR var atšķirties no faktiskās pieredzes, kā lidot ar milzīgu lidmašīnu debesīs, taču jaunā paaudze, kas sapņo par aviācijas karjeru, vairs nevar rēķināties ar pieaugošajām izmaksām pat visaugstāk novērtētajiem simulatoriem.

Leave a Comment